کاهش تعریق به کمک لیزر

از روش‌های رایج در کاهش تعریق، تزریق بوتاکس و استفاده از لیزر است. تزریق بوتاکس در کاهش تعریق بیش از حد ناحیه زیر بغل و کف دست کاربرد دارد. تزریق طی یک جلسه انجام شده و حدود 8-6 ماه ماندگاری خواهد داشت. لیزر نیز یک تکنیک جدید برای کاهش تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است. این روش بسیار شبیه لیپوساکشن با لیزر است. در این عمل، غدد عرق در ناحیه زیر بغل‌ هدف قرار داده می‌شوند. در حین عمل از کانول‌های (لوله‌های) باریکی برای انتقال انرژی لیزر به لایه‌های پوست و کاهش تعداد غدد عرق فعال به صورت بی‌خطر، استفاده می‌شود.

 

مزایای کاهش تعریق به کمک لیزر

  • این روش میزان تعریق را حدود 50 تا 70 درصد کاهش می‌دهد.
  • نتیجه عمل به سرعت قابل دستیابی است.
  • این روش با حداقل تهاجم انجام می‌گیرد (زمان ریکاوری کوتاه است).
  • از آنجا که گرمای حاصل از لیزر موجب بسته شدن انتهای عروق خونی می‌شود، میزان کبودی که به طور معمول با دیگر روش‌های از بین بردن غدد عرق همراه است را کاهش می‌دهد.

 

پس از عمل کاهش تعریق به کمک لیزر

طی عمل، یک کانول 2 میلیمتری که حاوی فیبر نوری لیزر است در ناحیه مورد نظر به زیر پوست وارد می‌شود. لایه‌های چربی توسط لیزر کنار زده شده و غدد عرق را در معرض اشعه قرار می‌دهد. درمان با این روش حدود 0.5 تا 1 ساعت طول می‌کشد. با توجه به اندازه کوچک کانول، زخم ناشی از عمل و زمان ریکاوری در پایین‌ترین حد ممکن باقی می‌ماند و فرد می‌تواند بعد از 30 دقیقه از انجام عمل، کلینیک را ترک کند. کاهش میزان تعریق بلافاصله مشاهده می‌شود اما نتیجه نهایی حدود 2 تا 4 هفته بعد از درمان حاصل خواهد شد.

گالری تصاویر

سایر تصاویر

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین چهار راه سرو و میدان شهرداری، خیابان بخشایش، بیمارستان عرفان، کلینیک تخصصی پوست و مو  بیمارستان عرفان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…