چه زمانی می‌توان تحت عمل لیپولیزر (لیپوساکشن به کمک لیزر) قرار گرفت؟

اگر شما مقداری چربی اضافه دارید و دچار شُلی پوست شده‌اید (پوست پس از سن 35 سالگی شروع به شُل شدن می‌کند)، لیپوساکشن با لیزر ممکن است به کار آید. اگر حدود 30-20 درصد یا کمتر اضافه وزن دارید، احتمالاً کاندید مناسبی برای لیپوساکشن صورت، شکم یا دیگر نواحی بدن خواهید بود. این عمل برای درمان چاقی شدید راه حل مناسبی نمی‌باشد. اگر شما در وضعیت فیزیکی خوبی به سر می‌برید، به احتمال زیاد به عمل لیزر لیپوساکشن بسیار خوب جواب می‌دهید چرا که عضلات شما پشتیبانی مناسبی را برای بافت‌ها فراهم می‌کنند.
عمل لیزر لیپوساکشن بر روی ران، شکم، بازو، زانو، صورت و گردن قابل انجام است. همچنین برای از بین بردن بافت اضافه در قسمت سینه مردان نیز کاربرد دارد.
عمل لیپوساکشن به کمک لیزر، با حداقل تهاجم بوده و بسته به اینکه چه میزان چربی باید برداشته شود، تحت بیهوشی عمومی و یا با تزریق داروی آرام‌بخش انجام می‌گیرد.
انرژی لیزر علاوه بر نرم کردن چربی برای برداشت راحت‌تر، سلول‌های پوست را نیز حرارت می‌دهد و از این طریق پوست را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند. کلاژن، پروتئین ساختاری اصلی در پوست است اما با بالا رفتن سن، میزان تولید آن کاهش می‌یابد. بنابراین انرژی لیزر از طریق افزایش تولید کلاژن، منجر به برطرف شدن شلی و افتادگی پوست و بهبود ظاهر پوست می‌شود.

 

مراقبت‌های قبل از عمل

باید از پزشک خود در مورد دستورالعمل‌های پیش از عمل سؤال کنید که آیا لازم است مصرف داروی خاصی را کنار بگذارید؟
اگر سیگاری هستید بهتر است که پیش از انجام این عمل یا هر عمل جراحی دیگری، سیگار را کنار بگذارید. سیگار کشیدن موجب اختلال در روند درمان می‌شود.

 

مراقبت‌های بعد از عمل

حدود یک هفته پس از عمل، اثرات بهبود کاملاً در نواحی مورد نظر قابل مشاهده است در حالی که در لیپوساکشن به روش معمول، مدت بیشتری طول می‌کشد تا بتوان نتیجه عمل را مشاهده کرد. علاوه بر کاهش میزان چربی در بدن، پس از عمل لیپوساکشن با لیزر می‌توان امید داشت که تا حدی بهبود در سفت شدن پوست نیز صورت گیرد. البته ممکن است چندین هفته تا چند ماه به طول انجامد تا تغییرات پوست قابل توجه شود چرا که تولید کلاژن‌های جدید، زمان‌بر است. از دیگر مزایای لیپوساکشن با لیزر این است که کبودی کمتری به جا می‌گذارد.
3 تا 5 روز پس از عمل نیز می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید اما باید حدود 3 تا 4 هفته پس از عمل از انجام حرکات ورزشی شدید پرهیز کنید.

 

 


5

6

11     

گالری تصاویر

سایر تصاویر

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین چهار راه سرو و میدان شهرداری، خیابان بخشایش، بیمارستان عرفان، کلینیک تخصصی پوست و مو  بیمارستان عرفان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…