هموروئید (بواسیر) عارضه ای است که در اطراف منطقه مقعدی-راست روده‌ای رخ می دهد. در صورتی که وریدهای خونی در داخل راست روده متورم شوند، هموروئید داخلی و اگر در نزدیکی مقعد باشند هموروئید خارجی بوده که با درد بسیاری همراه است. به منظور تشخیص دقیق بیماری و داشتن یک برنامه درمانی به پزشک متخصص مراجعه کنید. درد ناشی از هموروئید را می توان با انجام تمرینات ورزشی کاهش داد.


انجام تمرینات ورزشی به ویژه ورزش های هوازی به منظور بهبود سلامت قلبی_ عروقی و تنفسی، افزایش تناسب عضلانی، بهبود روحیه و کاهش وزن موثر است. علاوه بر تمام این مزایا، بسیاری از تمرینات ورزشی سبب بهبود بیماری و بسیاری دیگر سبب بدتر شدن بیماری می شوند. اجازه ندهید هموروئید مانعی در جهت عدم انجام فعالیت های ورزشی باشد، فقط ورزش مناسب را انتخاب کنید.

ورزش های مناسب

انجام فعالیت های ورزشی سبب افزایش عملکرد جریان خون، افزایش دریافتی مواد مغذی و اکسیژن و همچنین کاهش التهاب بیماری هموروئید می شود. ورزش های هوازی از قبیل: پیاده روی، دویدن و شنا سبب کاهش علائم بیماری و کاهش خطرات پیشرفت بیماری که ناشی از افزایش ناگهانی خاصیت ارتجاعی عروق است، می شوند.
ورزشی مانند یوگا در بالا بردن توان عضلانی و تقویت بافت موثر است. اگر قصد بهبود بیماری را دارید، ورزش هایی را انجام دهید که سبب تقویت و افزایش توان ماهیچه ها می شود. زمانی که در حالت نشسته و یا ایستاده قرار گرفته اید، می توانید تمرینات buttocks press را با سفت و شل کردن عضلات باسن انجام دهید.
فعالیت های قلبی_ عروقی مانند: پیاده روی، شنا، رقص، دویدن سبب آزاد شدن اندروفین، پمپاژ خون و کاهش درد و استرس ناشی از بیماری می شوند.

ورزش های مضر

در صورتی که از بیماری هموروئید رنج می برید، از انجام هر گونه فعالیتی که موجب افزایش درد شود خودداری کنید. سوارکاری و دوچرخه سواری فشار زیادی به ناحیه های حساس بدن وارد می کنند.
فعالیت هایی که به شکم و کمر فشار زیادی وارد می کنند از جمله تمرینات مقاومتی و یا وزنه برداری برای این بیماران مناسب نیستند. وزنه برداری نیز از جمله فعالیت هایی است که با وارد آوردن فشار زیاد به ماهیچه های شکم و کمر سبب التهاب هموروئید می شود.
در هنگام انجام فعالیت های ورزشی بطری آب خود را فراموش نکنید. نوشیدن آب به منظور پیشگیری از ابتلا به یبوست و حتی پیشرفت بیماری هموروئید توصیه می شود.

منابع

http://lacolon.com/blog/the-dos-and-donts-of-exercising-when-you-have-hemorrhoids
http://www.livestrong.com/article/330579-exercise-for-hemorrhoids/
http://www.livestrong.com/article/416947-can-you-exercise-with-hemorrhoids/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری تصاویر

سایر تصاویر

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین چهار راه سرو و میدان شهرداری، خیابان بخشایش، بیمارستان عرفان، کلینیک تخصصی پوست و مو  بیمارستان عرفان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…