TREATMENT VARICOSE VEINS WITH LASER

رگ‌های واریسی، سیاهرگ‌های بزرگ شده هستند که بیشتر در پاها اتفاق می‌افتند. برای بسیاری از افراد رگ‌های واریسی و وریدهای عنکبوتی، یک مشکل زیبایی محسوب می‌شود اما برای برخی، موجب درد و ناراحتی نیز می‌شود. گاهی وریدهای واریسی موجب مشکلات جدی‌تری می‌شوند و خطر مشکلات گردش خون را افزایش می‌دهند. درمان علاوه بر مراقبت‌های پیشگیرانه، شامل روش‌های جراحی برای بستن یا از بین بردن این رگ‌های واریسی است.


درمان رگ‌های واریسی با لیزر

یکی از درمان‌های مناسب برای از بین بردن رگ‌های واریسی استفاده از لیزر است. حرارت ناشی از لیزر، رگ‌ها را می‌بندد. رگ بسته شده منبع تغذیه خود را از دست می‌دهد و از بین می‌رود. باید دانست رگ‌های بسته شده کمتر از 5% جریان خون بدن را کنترل می‌کنند و خون بطور خودکار توسط رگ‌های سالم جریان می‌یابد.
درمان واریس با لیزر نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و نسبت به سایر روش‌های درمانی، زمان بهبودی سریع‌تری دارد. استفاده از لیزر کاملا ایمن و موثر است. همچنین درد کمتری نسبت به سایر روش‌ها ایجاد می‌شود. افراد بلافاصله می‌توانند فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرند.

 

درمان با لیزر ساده

این نوع درمان در خارج از پوست صورت می‌گیرد. این روش درمانی فقط وریدهای عنکبوتی و رگ‌های کوچک واریسی که درست زیر سطح پوست قرار دارند را از بین می‌برد. معمولا بیش از یک جلسه درمانی و به فاصله 6 تا 12 هفته از هم انجام می‌شود.

 

درمان با لیزر Endovenous (داخل رگی)

این نوع درمان می‌تواند وریدهای واریسی بزرگتر را از بین ببرد. فرآیند لیزر 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. قبل از درمان، پوست محل مورد نظر بی‌حس می‌شود. فیبر لیزری از طریق یک لوله نازک (کاتتر) به داخل ورید فرستاده می‌شود و تصویر آن روی صفحه نمایشگر برای جراح نشان داده می‌شود.

 

منبع

www.mayoclinic.org/diseases-conditions/varicose-veins/basics/definition/con-20043474?_ga=1.92104658.912160658.1435234255
www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/laser-treatment-for-varicose-veins
www.varicoseveindoctor.com/treatments.html

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گالری تصاویر

سایر تصاویر

آدرس: تهران، سعادت آباد، بین چهار راه سرو و میدان شهرداری، خیابان بخشایش، بیمارستان عرفان، کلینیک تخصصی پوست و مو  بیمارستان عرفان

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…